Minikiállítások iskolánkban…
Ebben a tanévben két kisebb kiállítást szerveztünk az 5. osztályosokkal iskolánk aulájában. A tanulók nagy lelkesedéssel készültek erre a programra, hiszen a történelem új tantárgy, nagyon érdekes, ugyanakkor rendkívül nehéz, logikus gondolkodásra épülő tantárgy.
Az első kiállítás témáját az őskorból választottuk, de néhány munkával már betekinthettünk az ókori Kelet világába is. A gyerekek készítettek őskori eszközöket, szerszámokat fából, kőből, agyagból. Projekteket gyártottak Stonehenge-ről, a willendorfi Vénuszról, a sarlós istenről.
Színes alkotások születtek az őskori ember életmódjáról, a magyarországi őskori lelőhelyekről: a vértesszőlősi Samuról, a bükki, tatai, rudabányai régészeti kutatások eredményeiről.
A projektek készítése során tanulóink dolgozhattak egyénileg, párban, csoportosan is. Gyűjtötték és elrendezték az anyagokat. Ennek során fejlődött szociális kompetenciájuk. A munkákból ők rendezték a kiállítást, amely anyanyelvi, esztétikai kompetenciájuk fejlődését is elősegítette. A második kiállításra még szebb, tartalmasabb műveket alkottak a Római Birodalom és az Ókori Világ 7 csodájából, nemcsak tablók formájában, hanem makettek sorozatával is szereztek nagy élményt diáktársaik számára. Csodálatos fényképeket készítettek, nyomtattak, játékokat terveztek, fejlődött digitális kompetenciájuk, kedvükre alkottak.
A tanév végére még tartogatunk meglepetést a diákok számára, akkor már a középkorba utazunk, további élményeket szerezve.
Köszönjük a munkát az 5. osztályosoknak
Eszter néni és Praszna Éva néni